Позачергове навчання і перевірка знань з охорони праці: роз’яснення Держпраці

Чи потрібно проводити позачергове навчання і перевірку знань з питань охорони праці у разі переведення працівника на іншу роботу (лист Держпраці від 18.04.2016 № 4452/2/5.4-ДП-16).

Фахівці Держпраці роз’яснили, що Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, передбачені окремі випадки, коли потрібно проводити позачергове навчання і перевірку знань з охорони праці, а саме:

  • якщо працівника перевели на іншу роботу або призначили на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці;
  • після нещасного випадку;
  • у випадку змін чи прийняття нових нормативно-правових актів.

Проте, Держпраці зазначає, що у разі переведення працівника на іншу роботу, яка не потребує додаткових знань з питань ОП, проводити позачергове навчання та перевірку знань немає потреби.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок Програми вступного інструктажу з охорони праці

Що таке програма вступного інструктажу з охорони праці? Як скласти програму вступного інструктажу з охорони праці на підприємстві? Який перелік перелік питань вступного інструктажу розглядається в програмі? Щоб зекономити ваш час, пропонуємо скачати готовий зразок програми, розроблений експертом.
91199

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25371

План-графік навчання з охорони праці у 2024 році

На підприємстві необхідно скласти план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. План-графік навчання з охорони праці доцільно розробити напередодні нового календарного року. Які вимоги до форми цього документа — дізнайтеся зі статті.
56159

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
18358

Навчання з охорони праці для прикордонників

Одним із напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на робочому місці є організація належного рівня навчання працівників з питань охорони праці. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості навчання з охорони праці для прикордонників
341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді