Держпраці рекомендує власникам вантажопідіймальних кранів та суб’єктам господарювання, що їх експлуатують, посилити контроль за проведенням періодичного технічного обслуговування кранів, за роботою служб відомчого нагляду підприємств за безпечною експлуатацією кранів.
Експертними організаціями, у тому числі експертно-технічними центрами, що входять до сфери управління Держпраці, було проведено обстеження вантажопідіймальних кранів на замовлення суб’єктів господарювання. За результатами обстеження, у більшості кранів закінчився граничний строк експлуатації; металеві конструкції перебувають у жахливому стані — тріщини в основному металі та зварних швах, корозійне спрацювання елементів металоконструкцій та деформації.
На думку фахівців Держпраці, така ситуація склалася через відсутність у суб’єктів господарювання належного технічного обслуговування та відомчого нагляду за безпечною експлуатацією. Так, на деяких підприємствах на одного працівника з відомчого нагляду припадає понад 100 кранів. Внаслідок цього крани експлуатуються з пошкодженнями та дефектами, що може призвести до аварійних ситуацій та нещасних випадків.
У разі виявлення порушень вимог законодавства щодо організації безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, Держпраці може вимагати зупинити виконання робіт або виробництва.
За інформацією Державної служби України з питань праці
Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
На які підприємства поширюється дія Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та яке обладнання підпадає під їх дію? Які вимоги до розміщення та експлуатації такого обладнання? Розповідаємо у статті.
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Зі статті ви дізнаєтеся: які дозвільні документи потрібно оформити, які існують вимоги до виробничого персоналу, а також ознайомитеся з правилами безпеки під час експлуатування котельні