Технічний стан вантажопідіймальних кранів на підприємствах України не відповідає вимогам

Держпраці рекомендує власникам вантажопідіймальних кранів та суб’єктам господарювання, що їх експлуатують, посилити контроль за проведенням періодичного технічного обслуговування кранів, за роботою служб відомчого нагляду підприємств за безпечною експлуатацією кранів.

Експертними організаціями, у тому числі експертно-технічними центрами, що входять до сфери управління Держпраці, було проведено обстеження вантажопідіймальних кранів на замовлення суб’єктів господарювання. За результатами обстеження, у більшості кранів закінчився граничний строк експлуатації; металеві конструкції перебувають у жахливому стані — тріщини в основному металі та зварних швах, корозійне спрацювання елементів металоконструкцій та деформації.

На думку фахівців Держпраці, така ситуація склалася через відсутність у суб’єктів господарювання належного технічного обслуговування та відомчого нагляду за безпечною експлуатацією. Так, на деяких підприємствах на одного працівника з відомчого нагляду припадає понад 100 кранів. Внаслідок цього крани експлуатуються з пошкодженнями та дефектами, що може призвести до аварійних ситуацій та нещасних випадків.

У разі виявлення порушень вимог законодавства щодо організації безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, Держпраці може вимагати зупинити виконання робіт або виробництва.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23325

Як використовувати пневмоінструмент безпечно

Дізнайтеся про вимоги з охорони праці під час застосування пневматичного інструменту, зокрема яких заходів вжити перед початком роботи з ним та як безпечно проводити самі роботи.
261

Правила експлуатації теплових установок і мереж

Зі статті ви дізнаєтеся про правила технічної експлуатації теплових установок і мереж, зокрема про вимоги до персоналу, котрий здійснює експлуатацію і обслуговування джерел теплопостачання та правила охорони праці під час експлуатації теплових установок і мереж.
19401

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
5123

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді