Особи з інвалідністю і понаднормова робота

840

Запитання

Чи можна залучити особу з інвалідністю до роботи в нічний час чи до надурочних робіт?

Відповідь

image48

Як встановлюють професійне захворювання, непрацездатність, інвалідність

Кодекс законів про працю України (ст. 55, 63) передбачає, що особи з інвалідністю можуть бути залучені до надурочних робіт або до робіт у нічний час. Проте це можливо лише в тому випадку, що вони самі погодилися на такий графік роботи.

Крім того, роботодавцеві потрібно попередньо вивчити індивідуальну програму реабілітації. Цей документ видає медико-соціальна експертна комісія разом з довідкою до акта огляду. Індивідуальна програма реабілітації має бути складена за формою, затвердженою наказом міністерства охорони здоров'я.

Документ містить відомості про те, наскільки особа придатна виконувати професійні обов'язки у (повному або обмеженому обсязі). Крім того, індивідуальна програма реабілітації містить детальний перелік протипоказань.

У документі також наведено показані умови праці:

  • важкість;
  • напруженість;
  • режим праці та відпочинку;
  • форми організації праці;
  • санітарно-гігієнічні чинники.

Тож залучати особу з інвалідністю до роботи у нічний чи понаднормовий час можна лише в тому разі, коли індивідуальна програма реабілітації не містить жодних застережень і сама особа погоджується на таку роботу.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Харківській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
30964

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
15449

Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу - це гарантія того, що працівник не буде вимушений працювати надмірно, що може призвести до перевтоми, зниження працездатності та погіршення стану здоров'я. Яка максимальна тривалість робочого часу? Чи змінилась тривалість робочого часу під час військового стану? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
48333