Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати?

Для визначення використовуйте таблицю

image59

Які категорії громадян не підлягають мобілізації

Питання бронювання військовозобов'язаних працівників регулює Порядок № 76 (Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76).

Для того, щоб визначити критерії, за якими можна включити у список працівників, котрих пропонуєте забронювати, та кількість військовозобов’язаних працівників від загальної, скористайтеся таблицею.

 

Так, наприклад, незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності, до списків включають: 

  • держслужовців категорій «А» та «Б»;
  • керівників міністерств та їх заступників;
  • керівників держорганів;
  • керівників органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • керівників самостійних структурних підрозділів державних органів та органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • працівників патронатних служб.

Водночас державних службовців категорії «В» та інших працівників подають у кількості 50% військовозобов’язаних (на дату подання списків).

Що ж до інших категорій працівників, радимо звірятися з таблицею. 

Зауважимо, кількість заброньованих працівників може перевищити 50% військовозобов’язаних, проте таку потребу потрібно буде обґрунтувати.

Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати? Як організувати охорону праці під час воєнного стану

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28156

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30401

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121787

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102250

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53642

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді