Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати?

Для визначення використовуйте таблицю

image45

Які категорії громадян не підлягають мобілізації

Питання бронювання військовозобов'язаних працівників регулює Порядок № 76 (Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76).

Для того, щоб визначити критерії, за якими можна включити у список працівників, котрих пропонуєте забронювати, та кількість військовозобов’язаних працівників від загальної, скористайтеся таблицею.

 

Так, наприклад, незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності, до списків включають: 

  • держслужовців категорій «А» та «Б»;
  • керівників міністерств та їх заступників;
  • керівників держорганів;
  • керівників органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • керівників самостійних структурних підрозділів державних органів та органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • працівників патронатних служб.

Водночас державних службовців категорії «В» та інших працівників подають у кількості 50% військовозобов’язаних (на дату подання списків).

Що ж до інших категорій працівників, радимо звірятися з таблицею. 

Зауважимо, кількість заброньованих працівників може перевищити 50% військовозобов’язаних, проте таку потребу потрібно буде обґрунтувати.

Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати? Як організувати охорону праці під час воєнного стану

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
25

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23687

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36708

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10549

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді