Відповідь
Як експлуатувати ліфти в умовах воєнних дій
Оцінку відповідності проводять підприємства чи їхні структурні підрозділи. Процес оцінювання включає випробування, сертифікацію та інспектування.
Законодавство висуває такі вимоги до органів з оцінки відповідності та їх керівників:
- незалежність від:
- осіб, що надають чи вводять в обіг ліфти та компоненти безпеки для них;
- осіб, що зацікавлені в ліфтах та компонентах безпеки для них як споживачі;
- конфіденційність, об’єктивність та неупередженість оцінки відповідності таких органів (вимоги поширюються і на дочірні підприємства та субпідрядників);
- компетентність та свобода від тиску і стимулів (це має забезпечити неупередженість);
- спроможність виконувати завдання згідно з Технічним регламентом;
- наявність власного або залученого кваліфікованого та досвідченого персоналу;
- наявність описів процедур, згідно з якими проводиться оцінка відповідності (основні принципи — прозорість та відтворюваність), та застосування цих процедур з урахуванням специфіки конкретного підприємства.
Для забезпечення неупередженості підприємства, що проводять оцінку відновінності, не можуть:
- бути розробниками, виробниками, імпортерами, розповсюджувачами, монтажниками, покупцями, власниками, користувачами чи відповідальними за технічне обслуговування ліфтів (та компонентів безпеки), які вони оцінюють;
- брати участь у розробці, виготовленні чи спорудженні, реалізації, монтажі, використанні чи технічному обслуговуванні ліфтів (або компонентів безпеки), які вони оцінюють.
Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.