Оцінка відповідності ліфтів: вимоги до оцінювальних органів

465

Запитання

Ліфт потрібно ввести в експлуатацію. Як обрати компанію, яка проведе оцінку відповідності?

Відповідь

image95

Як експлуатувати ліфти в умовах воєнних дій

Оцінку відповідності проводять підприємства чи їхні структурні підрозділи. Процес оцінювання включає випробування, сертифікацію та інспектування.

Законодавство висуває такі вимоги до органів з оцінки відповідності та їх керівників:

  • незалежність від:
    • осіб, що надають чи вводять в обіг ліфти та компоненти безпеки для них; 
    • осіб, що зацікавлені в ліфтах та компонентах безпеки для них як споживачі;
  • конфіденційність, об’єктивність та неупередженість оцінки відповідності таких органів (вимоги поширюються і на дочірні підприємства та субпідрядників);
  • компетентність та свобода від тиску і стимулів (це має забезпечити неупередженість);
  • спроможність виконувати завдання згідно з Технічним регламентом;
  • наявність власного або залученого кваліфікованого та досвідченого персоналу;
  • наявність описів процедур, згідно з якими проводиться оцінка відповідності (основні принципи —  прозорість та відтворюваність), та застосування цих процедур з урахуванням специфіки конкретного підприємства.

Для забезпечення неупередженості підприємства, що проводять оцінку відновінності, не можуть:

  • бути розробниками, виробниками, імпортерами, розповсюджувачами, монтажниками, покупцями, власниками, користувачами чи відповідальними за технічне обслуговування ліфтів (та компонентів безпеки), які вони оцінюють;
  • брати участь у розробці, виготовленні чи спорудженні, реалізації, монтажі, використанні чи технічному обслуговуванні ліфтів (або компонентів безпеки), які вони оцінюють.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52