Якою має бути мова листування на підприємстві

1099
Автор

Степанець Ганна

головний редактор журналу «Кадровик-01»

Запитання

Чи не буде порушенням Закону про мову, якщо в електронному листі підпис (прізвище, ім’я, назву посади, відділу, за потреби — інше) вказуємо тільки російською мовою? Листуємося як на підприємстві, так і за його межами. Чи обов’язково листуватися державною мовою?

Відповідь

Обов’язково використовуйте українську мову, якщо листуєтеся:

  • з органами держвлади;
  • органами місцевого самоврядування;
  • підприємствами, установами та організаціями державної і комунальної форм власності.

Так скеровує частина перша статті 37 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII (далі — Закон про мову).

Яка документація СОП має бути на підприємстві

Недотримання цієї вимоги можна трактувати як «інші порушення Закону про мову щодо порядку застосування державної мови». За це передбачено штраф у розмірі 200—300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше. Підстава — частина четверта статті 1882 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП).

Листування на підприємстві: українською і не тільки Скачуйте журнал обліку видачі інструкцій з охорони праці

Відповідальності за листування підприємств приватної сфери між собою мовою, відмінною від державної, законодавство не передбачає.

Водночас немає заборони для юридичних осіб використовувати іншу мову одночасно з державною. Тож доцільно скласти підпис так, щоб спершу була інформація українською мовою, а потім іноземною мовою, прийнятною для більшості ваших адресатів.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3620

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
961