Оформлення результатів перевірки Держпраці

570

Запитання

Яким чином оформлюють результати перевірки інспектори Держпраці?

Відповідь

Інспектор Держпраці оформлює документи за результатами перевірки на комп’ютері або розбірливим почерком на папері, з посиланням на нормативні документи, у тому числі й на ті, що стосуються функціонування системи управління охорони праці підприємства.

За наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг протягом 5-ти робочих днів із дня завершення перевірки на підставі Акта інспектор Держпраці складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час перевірки. У випадках, передбачених законом, також звертається (у порядку та строки, встановлені законом) до адмінсуду з позовом щодо підтвердження обгрунтованості вжиття до підприємства заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Форми обов’язкових до виконання розпорядчих документів:

  • припис;
  • розпорядження;
  • подання щодо невідповідності посадових осіб займаній посаді.

Читайте в Довіднику спеціаліста з охорони праці: Як Держпраці підприємства перевіряє


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1932

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
102160

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45872

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50244