Проведення інструктажів з виконавцем робіт за цивільно-правовим договором

2107
Автор

Шевчук Леонід

викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», Фастів

Запитання

Чи потрібно проводити вступний і первинний інструктажі з особою, з якою укладають цивільно-правовий договір?

Відповідь

Ні, не потрібно.

Правові відносини між замовником і виконавцем за цивільно-правовим договором регулює Цивільний кодекс України (ЦК). На них не поширюється дія Закону про охорону праці.

Інструктажі з питань охорони праці

Цивільно-правовий договір передбачає, що виконавець виконує роботи або надає послуги на свій страх і ризик (п. 1 ст. 837 ЦК). Виконавець не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, на нього не поширюється дія посадової інструкції. Тобто відсутні ознаки трудових відносин. Законодавство не вимагає, щоб замовник проводив процедури з питань охорони праці з виконавцем.

Але якщо виконавець робіт за цивільно-правовим договором перебуватиме на території підприємства, то, керуючись здоровим глуздом, із ним доцільно провести вступний інструктаж. Під час інструктажу обговоріть питання особистої безпеки під час перебування на території суб’єкта господарювання, пожежної безпеки, виробничої гігієни та санітарії тощо.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
77753

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
132639

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
961

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179837

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12929