Юрист на посаді інженера з охорони праці

1100
Автор
експерт з охорони праці

Запитання

Чи може працювати інженером з охорони праці юрист? Якщо так, що для цього потрібно?

Відповідь

Керівників і спеціалістів служби охорони праці за посадою та заробітною платою прирівнюють до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб (ст. 15 Закону про охорону праці).

Як створити службу охорони праці

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці регулює розділ 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Згідно з цим документом інженер з охорони праці повинен мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Він має знати, крім вимог нормативно-правових актів з охорони праці, основні технологічні процеси виробництва продукції підприємства та особливості експлуатації устаткування, яке застосовують на цьому підприємстві.

Юрист без технічної освіти не підпадає під ці кваліфікаційні вимоги. Роботодавець, який призначить на посаду інженера з охорони праці особу з юридичною освітою, бере на себе відповідальність за якість виконання нею посадових обов’язків.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2977

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2190

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13939

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
70478