Строк зберігання списків, складених за результатами атестації робочих місць за умовами праці

675

Запитання

Скільки зберігати списки, складені за результатами атестації робочих місць за умовами праці?

Відповідь


Затверджений наказом за результатами атестації перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги й компенсації, зберігають на підприємстві 50 років.

Атестаційна комісія комплексно оцінює фактори виробничого середовища і характер праці щодо відповідності їх вимог:

  • стандартам,
  • санітарним нормам і правилам,
  • правилам віднесення робочого місця до певної категорії за шкідливими умовами праці.

✍ Як скласти протокол засідання атестаційної комісії

Залежно від цього визначають розмір та склад пільг, гарантій і компенсацій працівникам, зайнятим на таких роботах.

Перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги й компенсації, зокрема, на пільгове пенсійне забезпечення, передбачене законодавством (далі — Перелік), затверджують наказом та погоджують із профспілковим комітетом.

Перелік зберігають протягом 50 років. На це скеровують:

  • пункт 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442,
  • пункт 6.8 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41; (далі — Методичні рекомендації № 41).

Відповідно до п. 6.9 Методичних рекомендацій № 41 матеріали атестації робочих місць є документами суворої звітності.



Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
48916

Атестація робочих місць у школі

Відповідальним за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць у школі є керівник навчального закладу. Який порядок проведення атестації, хто має входити до складу атестаціїної комісії, яке покарання чекає за непроведення атестації — далі у статті
9530

Які переліки має скласти атестаційна комісія

За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
11129

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
15493