Спеціальне навчання та перевірка знань електрогазозварника

1826

Запитання

Чи обов’язково працівнику, навченому за професією «електрогазозварник», проходити спеціальне навчання з виконання газополум’яних, електрозварювальних робіт із видачею посвідчень на роботи підвищеної небезпеки?

Відповідь


Слід відрізняти навчання за професією та спеціальне навчання з питань охорони праці.

Поняття «зварник» загальне для електрозварника ручного зварювання, електрогазозварника, газозварника й електрозварника на напівавтоматичних і автоматичних машинах. Про це йдеться у пункті 1.3.1 Правил атестації зварників, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 19.04.1996 № 61 (НПАОП 0.00‑1.16‑96). Але працівника можна допускати до робіт лише тим способом зварювання, який вказаний у його посвідченні про атестацію. Щоб змінити спосіб зварювання, працівник має пройти нову атестацію.

Вимоги до електрогазозварника та які пільги йому належать

Електрозварювальні та газополум’яні роботи належать до робіт підвищеної небезпеки. Підстава — пункт 1 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

Працівники, яких залучають до робіт із підвищеною небезпекою, повинні щорічно проходити навчання та перевірку знань із питань охорони праці (ст. 18 Закону про охорону праці). Тому працівник за професією «електрогазозварник» зобов’язаний щорічно проходити спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці у порядку, визначеному Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План-графік навчання з охорони праці у 2024 році

На підприємстві необхідно скласти план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. План-графік навчання з охорони праці доцільно розробити напередодні нового календарного року. Які вимоги до форми цього документа — дізнайтеся зі статті.
53002

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
17398

Навчання з охорони праці для прикордонників

Одним із напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на робочому місці є організація належного рівня навчання працівників з питань охорони праці. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості навчання з охорони праці для прикордонників
243

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
12475

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також скачайте готові зразки необхідних документів.
87067