Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні

2192

Запитання

Чи належить підйомник електромеханічний для підіймання автотранспорту вантажопідіймальністю 3 т до обладнання підвищеної небезпеки, зазначеного у пункті 11 додатка 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (Порядок № 1107)?

Відповідь

Ні, не належить.

Вимоги Порядку № 1107, як і Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2018 № 62 (НПАОП 0.00-1.80-18), не стосуються підйомників для підіймання автомобільних транспортних засобів (далі — підйомники).



Вимоги до підйомників визначає глава 2 розділу VIII Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС від 09.07.2012 № 964 (НПАОП 0.00-1.62-12).

Такі підйомники підлягають технічним оглядам відповідно до Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687.

НПАОП 0.00-1.62-12 не містить вимог щодо необхідності отримувати документ дозвільного або декларативного характеру на експлуатацію підйомників.

Підйомники для обслуговування транспортних засобів входять до Переліку типів машин, до яких застосовується процедура оцінки відповідності машини вимогам Технічного регламенту безпеки машин. На це вказує пункт 16 додатка 9 до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2013 № 62 (далі — Технічний регламент № 62). Додаткові суттєві вимоги щодо запобігання специфічним небезпекам, які виникають під час піднімальних робіт, визначає додаток 4 до Технічного регламенту № 62.

Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Працівники повертаються з відпустки та віддаленої роботи. Як їх ознайомити зі змінами умов праці? Чи потрібно їм проводити інструктаж?

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464