Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні

1080

Запитання

Чи належить підйомник електромеханічний для підіймання автотранспорту вантажопідіймальністю 3 т до обладнання підвищеної небезпеки, зазначеного у пункті 11 додатка 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (Порядок № 1107)?

Відповідь

Ні, не належить.

Вимоги Порядку № 1107, як і Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2018 № 62 (НПАОП 0.00-1.80-18), не стосуються підйомників для підіймання автомобільних транспортних засобів (далі — підйомники).Вимоги до підйомників визначає глава 2 розділу VIII Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС від 09.07.2012 № 964 (НПАОП 0.00-1.62-12).

Такі підйомники підлягають технічним оглядам відповідно до Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687.

НПАОП 0.00-1.62-12 не містить вимог щодо необхідності отримувати документ дозвільного або декларативного характеру на експлуатацію підйомників.

Підйомники для обслуговування транспортних засобів входять до Переліку типів машин, до яких застосовується процедура оцінки відповідності машини вимогам Технічного регламенту безпеки машин. На це вказує пункт 16 додатка 9 до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2013 № 62 (далі — Технічний регламент № 62). Додаткові суттєві вимоги щодо запобігання специфічним небезпекам, які виникають під час піднімальних робіт, визначає додаток 4 до Технічного регламенту № 62.

Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Працівники повертаються з відпустки та віддаленої роботи. Як їх ознайомити зі змінами умов праці? Чи потрібно їм проводити інструктаж?

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59267

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976