Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні

2314

Запитання

Чи належить підйомник електромеханічний для підіймання автотранспорту вантажопідіймальністю 3 т до обладнання підвищеної небезпеки, зазначеного у пункті 11 додатка 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (Порядок № 1107)?

Відповідь

Ні, не належить.

Вимоги Порядку № 1107, як і Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2018 № 62 (НПАОП 0.00-1.80-18), не стосуються підйомників для підіймання автомобільних транспортних засобів (далі — підйомники).



Вимоги до підйомників визначає глава 2 розділу VIII Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС від 09.07.2012 № 964 (НПАОП 0.00-1.62-12).

Такі підйомники підлягають технічним оглядам відповідно до Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687.

НПАОП 0.00-1.62-12 не містить вимог щодо необхідності отримувати документ дозвільного або декларативного характеру на експлуатацію підйомників.

Підйомники для обслуговування транспортних засобів входять до Переліку типів машин, до яких застосовується процедура оцінки відповідності машини вимогам Технічного регламенту безпеки машин. На це вказує пункт 16 додатка 9 до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2013 № 62 (далі — Технічний регламент № 62). Додаткові суттєві вимоги щодо запобігання специфічним небезпекам, які виникають під час піднімальних робіт, визначає додаток 4 до Технічного регламенту № 62.

Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Працівники повертаються з відпустки та віддаленої роботи. Як їх ознайомити зі змінами умов праці? Чи потрібно їм проводити інструктаж?

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78423

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112968

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108964

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2953