Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні

2432

Запитання

Чи належить підйомник електромеханічний для підіймання автотранспорту вантажопідіймальністю 3 т до обладнання підвищеної небезпеки, зазначеного у пункті 11 додатка 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (Порядок № 1107)?

Відповідь

Ні, не належить.

Вимоги Порядку № 1107, як і Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2018 № 62 (НПАОП 0.00-1.80-18), не стосуються підйомників для підіймання автомобільних транспортних засобів (далі — підйомники).



Вимоги до підйомників визначає глава 2 розділу VIII Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС від 09.07.2012 № 964 (НПАОП 0.00-1.62-12).

Такі підйомники підлягають технічним оглядам відповідно до Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687.

НПАОП 0.00-1.62-12 не містить вимог щодо необхідності отримувати документ дозвільного або декларативного характеру на експлуатацію підйомників.

Підйомники для обслуговування транспортних засобів входять до Переліку типів машин, до яких застосовується процедура оцінки відповідності машини вимогам Технічного регламенту безпеки машин. На це вказує пункт 16 додатка 9 до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2013 № 62 (далі — Технічний регламент № 62). Додаткові суттєві вимоги щодо запобігання специфічним небезпекам, які виникають під час піднімальних робіт, визначає додаток 4 до Технічного регламенту № 62.

Підйомник для підіймання автотранспорту — обладнання підвищеної небезпеки чи ні
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Працівники повертаються з відпустки та віддаленої роботи. Як їх ознайомити зі змінами умов праці? Чи потрібно їм проводити інструктаж?

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
958

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64683