Дозвіл на виконання робіт на висоті

2946

Запитання

Підприємство не спеціалізується на проведенні робіт на висоті. Працівники, які пройшли навчання щодо виконання робіт на висоті, перевіряють та підключають камери спостереження на висоті до 4 м. Чи потрібно підприємству отримувати дозвіл Держпраці на виконання робіт на висоті та оформлювати наряд-допуск на кожен випадок такої роботи?

Відповідь


Роботи, які виконують на висоті понад 1,3 м, входять до переліку видів робіт із підвищеною небезпекою. Їх виконують на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки (далі — декларація відповідності). Підстава — пункт 6 додатка 6 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Роботи на висоті виконують за нарядом-допуском та передбачають використання запобіжного пояса. При цьому проводять цільовий інструктаж, обсяг і зміст якого залежить від виду виконуваних робіт. Про це йдеться у пункті 1.7 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07).

Як оформити наряд-допуск на виконання робіт

За певних умов розташовані на висоті робочі місця можуть не підпадати під визначення «роботи на висоті». Наприклад, якщо на підприємстві використовують засоби підмощування або драбини-стрем’янки з робочим майданчиком з інвентарною захисною огорожею.

Тож якщо камери спостереження перевіряють на висоті до 4 м із робочого майданчика з інвентарною перильною огорожею, такі роботи не підпадають під визначення «роботи на висоті». В іншому випадку, щоб виконувати роботи на висоті, необхідно отримати декларацію відповідності або передати такі роботи сторонній спеціалізованій організації.

Працівники підприємства, яке не спеціалізується на проведенні робіт на висоті, повинні виконувати такі роботи за нарядом-допуском.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80029

Запобіжний пояс для проведення робіт на висоті

Важливо не лише забезпечити працівників, які виконують роботи на висоті, запобіжними поясами, а й подбати про правильну експлуатацію цих засобів захисту. Адже лише за такої умови вони допоможуть зберегти життя та здоров’я працівників.
24437

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві

Під час зведення будівельних об’єктів інженер з ОП на будівництві повинен вжити заходи для запобігання впливу на працівників та сторонніх осіб небезпечних і шкідливих виробничих факторів. Детальніше про обов’язки інженера з охорони праці на будівництві — у статті.
7416

Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту

Падіння з висоти часто призводить до втрати працездатності, тяжких проблем зі здоров’ям і навіть до травм, несумісних із життям. Саме тому важливо подбати про захист від падіння з висоти і засоби індивідуального захисту від падіння з висоти.
14208