Спеціальне навчання та перевірка знань водія

2719

Запитання

Чи потрібно водію автотранспортних засобів проводити щорічне спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці?

Відповідь

Так, потрібно.

Працівники, зайняті на роботах із підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити коштом роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Підстава — стаття 18 Закону про охорону праці.

▶ Які вимоги безпеки до робочого місця водія ◀

Навчання і перевірку знань із питань охорони праці працівників підприємств, які організовують або здійснюють роботи на автомобільному транспорті, проводять згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05).

Керування автотранспортним засобом не належить до робіт із підвищеною небезпекою. Однак роботи, пов’язані з керуванням наземним транспортом, входять до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121 (далі — Перелік № 263).

Працівники, зайняті на роботах, зазначених у Переліку № 263, проходять щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. На це вказує пункт 4.1 НПАОП 0.00-4.12-05.

Спеціальне навчання можна проводити як безпосередньо на підприємстві, так і в навчальному центрі. У разі здійснення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безпосередньо на підприємстві спеціальне навчання з питань охорони праці є складовою професійної підготовки. Перевірку знань із питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснює комісія підприємства. Якщо навчання проводили у навчальному центрі, перевірку знань здійснює комісія відповідного територіального органу Держпраці за участю профспілок.

Підстава — пункти 4.2—4.4 НПАОП 0.00-4.12-05.

Спеціальне навчання та перевірка знань водія
Ольга Чернетенкоексперт з охорони праці, Київ
На автопідприємстві не провели атестацію робочих місць за умовами праці. Тому водіям автомобілів не надають додаткових відпусток за роботу із шкідливими умовами праці. Чи правомірно це?

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
12388

Як організувати стажування (дублювання) на робочому місці

У статті разом з експертом з’ясуємо, як організувати проведення стажування, хто його має проходити, кого можна увільнити від його проходження та за яких умов працівника допустять до самостійної роботи.
15246

Зразок Програми вступного інструктажу з охорони праці

Що таке програма вступного інструктажу з охорони праці? Як скласти програму вступного інструктажу з охорони праці на підприємстві? Який перелік перелік питань вступного інструктажу розглядається в програмі? Щоб зекономити ваш час, пропонуємо скачати готовий зразок програми, розроблений експертом.
94828

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
27260