Допуск орендаря на територію орендодавця

2178

Запитання

Як допустити орендаря на територію орендодавця? Хто має контролювати безпечну експлуатацію будівлі?

Відповідь

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Договірні відносини між орендарем та орендодавцем регулюють Господарський та Цивільний кодекси України (ГК; ЦК).

Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності регулюють договори. Підприємства можуть вільно обрати предмет договору, визначити зобов’язання, інші умови господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству (ст. 67 ГК).

Договір оренди будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладають у письмовій формі. Якщо цей договір укладають строком на три роки і більше, його має посвідчити нотаріус (ст. 793 ЦК). Щоб документально оформити передачу об’єкта оренди орендодавцем орендареві, уповноважені представники сторін підписують акт приймання-передачі основних засобів за формою № ОЗ-1, затвердженою наказом Мінстату «Про затвердження типових форм первинного обліку» від 29.12.1995 № 352.

Як орендувати державне й комунальне майно, визначає Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 № 2269-XII (далі — Закон про оренду державного та комунального майна). Зокрема, він зазначає, як укладати договір оренди, а також умови, за відсутності яких цей договір можна визнати неукладеним. Такими істотними умовами є порядок контролю орендодавцем стану об’єкта оренди й обов’язки сторін щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна (ст. 10 Закону про оренду державного та комунального майна).

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Якщо у будівлі орендують приміщення, у договорі оренди необхідно визначити, як орендодавцю контролювати стан об’єкта оренди. Орендар відповідає за збереження майна орендодавця, зокрема наявних в орендованому приміщенні несучих конструкцій, місць загального користування у будівлі.

Орендар має погоджувати з орендодавцем конструктивні зміни, які можуть вплинути на технічний стан усієї будівлі. Орендодавець має запобігати діям орендаря, що можуть вплинути на загальний технічний стан будівлі.

Отже, організувати безпечну експлуатацію будівлі, у якій орендують приміщення, має орендодавець, якщо інше не передбачає договір оренди.

Договір оренди має містити порядок доступу на територію орендаря як у робочий час, так і у разі пожежі або інших надзвичайних ситуацій, а також повноваження та дії представників охорони. Не зайвим буде зазначити, як орендарю надавати орендодавцю інформацію про проведення будівельних та ремонтних робіт, пов’язаних із переобладнанням приміщень, власником яких є орендодавець. До того ж потрібно прописати відповідальність за недотримання вказаних положень.

Типовий договір оренди індивідуально визначеного майна (нерухомого або іншого), що належить до державної власності затверджений наказом Фонду державного майна України від 23.08.2000 № 1774.

Слід зазначити, що орендар та орендодавець мають регулювати питання про розмежування відповідальності щодо експлуатації будинкових інженерних мереж. Наприклад, межу експлуатаційної відповідальності електромережі встановлюють за згодою сторін. Якщо такої згоди немає, вона збігається з межею балансової належності (п. 1.1.2 розд. І Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312).

Швидкий тест: на якому малюнку правильно зображено знак

«Куріння заборонено!»?

знаки пожежної безпекиМісця для курінняМісця для курінняМісця для куріння
Варіант 1Варіант 2Варіант 3Варіант 4

Всі варіанти допустимі

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23581

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36682

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10433

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32571

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163431