Пільговий стаж електромонтера

1141

Запитання

Чи правомірно не зараховувати до пільгового стажу період роботи електромонтером у термічному цеху із шкідливими умовами, якщо на підприємстві не проводили атестацію?

Відповідь

Стаж роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі — пільгова пенсія), обчислюють відповідно до Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (затверджений наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383; далі — Порядок № 383).

Перевірте свої знання з охорони праці

Коли визначають право на пільгову пенсію, застосовують Списки, чинні на період роботи працівника (п. 3 Порядку № 383).

Якщо особа працювала до 01.01.1992 (коли набрав чинності Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII; далі — Закон № 1788) на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченими раніше чинним законодавством, то пенсію їй призначають за віком і стажем, які встановлювало раніше чинне законодавство (ст. 100 Закону № 1788).

Коли визначають право на пільгову пенсію відповідно до статті 100 Закону № 1788, застосовують Списки № 1 і № 2 виробництв, цехів, професій і посад, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах (затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173). Проводити атестацію робочих місць за умовами праці при цьому не потрібно.

СкачатиЗразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах

СкачатиЗразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві

Підрозділ 4 «Термічна обробка» розділу ХV «Металообробка» Списку № 2 передбачав лише електриків, старших електриків, енергетиків. Тобто електромонтери до цього підрозділу не увійшли.

Отже, зараховувати період роботи електромонтером у термічному цеху з 1982 по 1988 рік до стажу, який дає право на пільгову пенсію, немає підстав.

Головні статті у травні

Пільговий стаж електромонтера
У № 5 "Довідника"Консультації фахівців, корисні поради та пам’ятки, аналіз законодавства
Зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків; Атестація робочих місць за умовами праці: які переліки скласти; З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця та інші корисні матеріали, написані професіоналами.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2023 році — розповідає експерт.
48562

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
10633

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
2284

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
899