Обслуговування посудин, які працюють під тиском
Запитання
Чи належить монтаж та технічне обслуговування кондиціонерів до обслуговування посудин, які працюють під тиском?
Відповідь
Як встановлено Технічним регламентом енергетичного маркування кондиціонерів повітря, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 360, кондиціонер повітря це прилад, здатний охолоджувати та/або обігрівати повітря всередині приміщення за рахунок компресійного циклу для пари, що приводиться в дію електричним компресором.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» органом державного ринкового нагляду за кондиціонерами визначена Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Технічний регламент безпеки обладнання, що працює під тиском, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 35 (далі – Техрегламент), який визначає основні вимоги до проектування, виготовлення, оцінки відповідності, маркування та введення в обіг обладнання, що працює під тиском, не зараховує такий прилад, як кондиціонер, до обладнання, щодо якого встановлені спеціальні підвищені вимоги безпеки.
Читайте також про ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки
Пунктом 67 Техрегламенту передбачено, що введення в обіг обладнання, яке працює під тиском, дозволяється у разі, коли воно розроблене, виготовлене та випробуване згідно з даним Технічним регламентом і відповідає вимогам щодо забезпечення безпеки людей, майна і навколишнього природного середовища протягом усього періоду експлуатації. Державний нагляд за безпекою такого обладнання здійснюється під час його введення в експлуатацію та в процесі експлуатації Державною службою України з питань праці.