Обслуговування посудин, які працюють під тиском

627

Запитання

Чи належить монтаж та технічне обслуговування кондиціонерів до обслуговування посудин, які працюють під тиском?

Відповідь

Як встановлено Технічним регламентом енергетичного маркування кондиціонерів повітря, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 360, кондиціонер повітря це прилад, здатний охолоджувати та/або обігрівати повітря всередині приміщення за рахунок компресійного циклу для пари, що приводиться в дію електричним компресором.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» органом державного ринкового нагляду за кондиціонерами визначена Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Технічний регламент безпеки обладнання, що працює під тиском, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 35 (далі – Техрегламент), який визначає основні вимоги до проектування, виготовлення, оцінки відповідності, маркування та введення в обіг обладнання, що працює під тиском, не зараховує такий прилад, як кондиціонер, до обладнання, щодо якого встановлені спеціальні підвищені вимоги безпеки.

Обслуговування посудин, які працюють під тиском Читайте також про ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

Пунктом 67 Техрегламенту передбачено, що введення в обіг обладнання, яке працює під тиском, дозволяється у разі, коли воно розроблене, виготовлене та випробуване згідно з даним Технічним регламентом і відповідає вимогам щодо забезпечення безпеки людей, майна і навколишнього природного середовища протягом усього періоду експлуатації. Державний нагляд за безпекою такого обладнання здійснюється під час його введення в експлуатацію та в процесі експлуатації Державною службою України з питань праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
4452

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
14369

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11142

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
14282

Як вести Журнал з експлуатації систем вентиляції

На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.
2744