Обслуговування посудин, які працюють під тиском

810

Запитання

Чи належить монтаж та технічне обслуговування кондиціонерів до обслуговування посудин, які працюють під тиском?

Відповідь

Як встановлено Технічним регламентом енергетичного маркування кондиціонерів повітря, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 360, кондиціонер повітря це прилад, здатний охолоджувати та/або обігрівати повітря всередині приміщення за рахунок компресійного циклу для пари, що приводиться в дію електричним компресором.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» органом державного ринкового нагляду за кондиціонерами визначена Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Технічний регламент безпеки обладнання, що працює під тиском, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 35 (далі – Техрегламент), який визначає основні вимоги до проектування, виготовлення, оцінки відповідності, маркування та введення в обіг обладнання, що працює під тиском, не зараховує такий прилад, як кондиціонер, до обладнання, щодо якого встановлені спеціальні підвищені вимоги безпеки.

Обслуговування посудин, які працюють під тиском Читайте також про ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

Пунктом 67 Техрегламенту передбачено, що введення в обіг обладнання, яке працює під тиском, дозволяється у разі, коли воно розроблене, виготовлене та випробуване згідно з даним Технічним регламентом і відповідає вимогам щодо забезпечення безпеки людей, майна і навколишнього природного середовища протягом усього періоду експлуатації. Державний нагляд за безпекою такого обладнання здійснюється під час його введення в експлуатацію та в процесі експлуатації Державною службою України з питань праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23072

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
13353

Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском

На які підприємства поширюється дія Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та яке обладнання підпадає під їх дію? Які вимоги до розміщення та експлуатації такого обладнання? Розповідаємо у статті.
43784

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
71352

Безпечне експлуатування будинкової котельні

Зі статті ви дізнаєтеся: які дозвільні документи потрібно оформити, які існують вимоги до виробничого персоналу, а також ознайомитеся з правилами безпеки під час експлуатування котельні
2960