Комплекс вправ для рук при роботі на ПК

3040

Запитання

Чи є якийсь рекомендований комплекс вправ для рук для працівників, що виконують роботи на персональному комп’ютері?

Відповідь

Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПіН 3.3.2.007-98 містять рекомендації щодо того, які комплекси вправ слід виконувати у перервах між роботою за комп'ютером.

Вимоги до робочого місця при роботі з ПК

Так, санітарні норми рекомендують два варіанти комплексів вправ для рук.

Варіант І

  1. Руки, не напружуючи, простягнути вперед на ширину плечей. Повільно згинати й розгинати пальці. Потім з того самого положення повільно згинати і розгинати руки в зап'ястках.
  2. Руки простягнути вперед на ширину плечей долонями догори. Згинати і розгинати руки в ліктьових суглобах.
  3. Руки опущені вздовж тулуба долонями всередину, пальці без напруження стиснути в кулак. Обертати кулаки за годинниковою стрілкою і проти. З того самого положення згинати і розгинати руки в зап'ястках.
  4. Підняти руки в сторони до рівня плечей, потім опустити. Підняти руки в сторони до рівня плечей і обертати їх у плечових суглобах спочатку назад, потім - вперед.
  5. Підняти руки вгору і плавно опустити їх вниз.

Комплекс вправ для рук при роботі на ПК Як розробити інструкцію з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Варіант ІІ

  1. Масажувати пальцями кисті з тильного і зовнішнього боків.
  2. Пальцями правої руки обхопити пальці лівої руки і обережно відхилити їх до зап'ястка. Затримати у такому положенні протягом 5 с. Те саме зробити з пальцями правої руки.
  3. Пальцями правої руки обережно гойдати великий палець лівої руки, і навпаки.
  4. Міцно стиснути пальці в кулак, потім розтиснути їх і розчепірити.

Ці вправи можна робити в будь-який час протягом дня, спочатку по 2-3 рази, поступово збільшуючи навантаження до 6-10 разів.

Зауважимо, при виконанні робіт з ВДТ ЕОМ і ПЕОМ мають передбачатися не лише обідні перерви та перерви для відпочинку і особистих потреб, а й додаткові перерви, що вводяться для окремих професій з урахуванням особливостей трудової діяльності. Зокрема, є різні вимоги до робочого часу за комп'ютером розробників програм із застосуванням ЕОМ, операторів із застосування ЕОМ та операторів комп'ютерного набору.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113427

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8575

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1458

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2870