Комплекс вправ для рук при роботі на ПК

2142

Запитання

Чи є якийсь рекомендований комплекс вправ для рук для працівників, що виконують роботи на персональному комп’ютері?

Відповідь

Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПіН 3.3.2.007-98 містять рекомендації щодо того, які комплекси вправ слід виконувати у перервах між роботою за комп'ютером.

Вимоги до робочого місця при роботі з ПК

Так, санітарні норми рекомендують два варіанти комплексів вправ для рук.

Варіант І

  1. Руки, не напружуючи, простягнути вперед на ширину плечей. Повільно згинати й розгинати пальці. Потім з того самого положення повільно згинати і розгинати руки в зап'ястках.
  2. Руки простягнути вперед на ширину плечей долонями догори. Згинати і розгинати руки в ліктьових суглобах.
  3. Руки опущені вздовж тулуба долонями всередину, пальці без напруження стиснути в кулак. Обертати кулаки за годинниковою стрілкою і проти. З того самого положення згинати і розгинати руки в зап'ястках.
  4. Підняти руки в сторони до рівня плечей, потім опустити. Підняти руки в сторони до рівня плечей і обертати їх у плечових суглобах спочатку назад, потім - вперед.
  5. Підняти руки вгору і плавно опустити їх вниз.

Комплекс вправ для рук при роботі на ПК Як розробити інструкцію з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Варіант ІІ

  1. Масажувати пальцями кисті з тильного і зовнішнього боків.
  2. Пальцями правої руки обхопити пальці лівої руки і обережно відхилити їх до зап'ястка. Затримати у такому положенні протягом 5 с. Те саме зробити з пальцями правої руки.
  3. Пальцями правої руки обережно гойдати великий палець лівої руки, і навпаки.
  4. Міцно стиснути пальці в кулак, потім розтиснути їх і розчепірити.

Ці вправи можна робити в будь-який час протягом дня, спочатку по 2-3 рази, поступово збільшуючи навантаження до 6-10 разів.

Зауважимо, при виконанні робіт з ВДТ ЕОМ і ПЕОМ мають передбачатися не лише обідні перерви та перерви для відпочинку і особистих потреб, а й додаткові перерви, що вводяться для окремих професій з урахуванням особливостей трудової діяльності. Зокрема, є різні вимоги до робочого часу за комп'ютером розробників програм із застосуванням ЕОМ, операторів із застосування ЕОМ та операторів комп'ютерного набору.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1641

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59878