Держпраці про організацію робіт з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання

Фахівці Управління Держпраці в Івано-Франківській області роз’яснили питання організації та проведення робіт з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання.

Для забезпечення збереження здоров'я працівників в умовах опромінення має бути передбачений комплекс заходів безпеки, що запобігають забрудненню повітря робочої зони, поверхонь робочих приміщень і навколишнього середовища.

Питання організації та проведення робіт з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ) регламентовані наказом МОЗ «Про затвердження державних санітарних правил «Основні санітарні правила радіаційної безпеки України» від 02.02.2005 № 54 (далі — Санітарні правила).

Усі роботи з використанням відкритих ДІВ поділяють на три класи залежно від групи радіаційної небезпеки радіонуклідів і активності на робочому місці. Санітарними правилами передбачено вимоги до проведення робіт кожного класу.

Приміщення, в яких здійснюються такі роботи, поділяють на 3 зони:

  • 1 зона — приміщення, які не обслуговуються. В них розташовуються технологічне обладнання та комунікації, які є основними джерелами випромінювання та радіоактивного забруднення.
  • 2 зона — приміщення періодичного обслуговування персоналом, призначена для ремонту забрудненого обладнання, тимчасового зберігання сировини тощо.
  • 3 зона — приміщення постійного перебування персоналу протягом усієї зміни. У цій зоні розташовуються адміністративні та службові приміщення, медпункт, майстерні, склади тощо.

Для того, щоб не відбувалося виносу радіоактивних забруднень, між зонами облаштовують санітарний шлюз.

Дотримуючись вимог організації та проведення робіт з відкритими ДІВ, зменшується можливість нанесення шкоди здоров’ю працівників.

За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
233578

Як надати потерпілому домедичну допомогу при перегріванні

Перегрівання виникає через розлад терморегуляції організму за тривалої дії на нього високої температури. Якщо у спекотну погоду працівник раптово зблід, скаржиться на слабкість та запаморочення, це можуть бути ознаки перегрівання. Як надати йому допомогу?
9168

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці складається, якщо є підозра на наявність у працівника професійного захворювання (отруєння). Дізнайтеся, на підставі яких документів складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці та чому сангігхарактеристики інколи оскаржують у суді
10186

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
52811

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді