Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України затвердив Звіт про страхову діяльність ФССН.
Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 19.03.2013 № 3 затверджено Звіт про страхову діяльність Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, стан охорони праці в народному господарстві, соціальний захист потерпілих на виробництві, використання страхових коштів у 2012 році та Звіту про виконаний бюджету Фонду за 2012 рік.
Згідно зі звітом, зокрема:
- у 2012 році робочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 10 822 потерпілих від нещасних випадків (НВ) на виробництві та відповідно складено акти за формою Н-1 (з них 648 — смертельно); порівняно з аналогічним періодом 2011 року кількість страхових НВ зменшилась на 7% (з 11 640 до 10 822), а кількість смертельно травмованих осіб — на 0,5%;
- у 2012 році порівняно з аналогічним періодом 2011 року кількість професійних захворювань збільшилась на 4% (з 5396 до 5612);
- 70% (7 529) НВ сталося через організаційні причини; 12% (1303) — через технічні причини; 18% (1995) — через психофізіологічні причини
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець