МОЗ України видано наказ «Про заходи щодо запобігання виникненню пожеж, попередження травм і загибелі дітей під час пожеж»

У наказі зазначені дії, які необхідно виконати керівникам установ, закладів та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, з метою запобігання виникненню пожеж.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.07.2013 № 562, з метою запобігання виникненню пожеж, попередження травм і загибелі дітей під час пожеж та з метою забезпечення захисту населення, підвищення рівня протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, серед інших, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам установ, закладів та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України необхідно:

  • щороку забезпечувати розроблення та затвердження плану заходів щодо забезпечення пожежної безпеки на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням дітей з визначенням конкретних термінів виконання, джерел фінансування та виконавців, передбачивши заходи щодо:

-        обладнання зазначених об’єктів системами пожежної сигналізації та приведення існуючих систем у робочий стан;

-        підключення цих об’єктів до системи централізованого пожежного спостереження;

-        забезпечення будівель і споруд необхідними первинними засобами гасіння пожеж;

-        приведення та утримання електроустановок у будівлях і спорудах зазначених об’єктів відповідно до Правил улаштування електроустановок;

-        здійснення вогнезахисту будівельних конструкцій вказаних об’єктів;

  • забезпечити здійснення у вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладах IV рівня акредитації та закладах післядипломної освіти МОЗ України заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж, у т. ч. вивчення правил пожежної безпеки та відпрацювання практичних дій на випадок виникнення пожеж;
  • організувати проведення широкої роз’яснювальної та агітаційно-масової роботи серед дітей та їх батьків щодо необхідності додержання правил пожежної безпеки.

Керівникам установ, закладів та підприємств, що належать до сфери управління МОЗ України та фінансуються з державного бюджету (об’єкти з постійним або тимчасовим перебуванням дітей) з метою підготовки бюджетних запитів, надавати до МОЗ України розрахунок обсягу коштів, необхідних для виконання наведених вище протипожежних заходів із зазначенням кодів економічної класифікації видатків. Інформацію подавати щороку на наступний бюджетний період.

Інформацію про хід виконання зазначених заходів подавати до МОЗ України щокварталу до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом.

У разі виникнення пожеж, травм і загибелі дітей під час пожеж, терміново повідомляти МОЗ України із зазначенням обставин та попередніх висновків щодо основних причин виникнення пожеж, травм і загибелі дітей під час пожеж в закладах охорони здоров’я.

Відповідно втратив чинність наказ МОЗ України «Про заходи щодо запобігання виникненню пожеж, попередження травм і загибелі дітей під час пожеж» від 20.03.2012 № 176.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді