Вимоги до генераторів прописали у Правилах пожежної безпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Окрему увагу приділили питанням зберігання пального

Вимоги до генераторів прописали у Правилах пожежної безпеки

МВС внесло до Правил пожежної безпеки в Україні положення щодо використання генераторів (Правила доповнили главою «Електрогенеруюче обладнання»).

МВС установило протипожежні вимоги під час роботи з генераторами

Так, вимоги різняться в залежності від потужності генератора:

  • до 20 кВт (та з об'ємом паливного бака до 100 л) — експлуатація відповідає вимогам Правил улаштування електроустановок та інструкції виробника з експлуатації;
  • понад 20 кВт — експлуатація відповідає вимогам будівельних норм та інструкції виробника з експлуатації.

Насамперед слід запам'ятати, що генератори не можна використовувати всередині житлових, виробничих, громадських будівель та споруд (включаючи дахи, балкони, прибудови), складських приміщень та на шляхах до евакуаційних виходів.

Якщо електрогенерувальне обладнання працює на скрапленому вуглеводневому газі, його розміщення всередині конструкцій відбувається з урахуванням вимог розділу 12 ДБН В.2.5-20-2018  «Газопостачання. Інженерне обладнання будинків і споруд» та рекомендацій виробника.

Загалом же генератори слід встановлювати на відкритому повітрі, на території, розчищеній від сміття і будь-яких горючих матеріалів, із рівною площадкою, що виконана з негорючих матеріалів. При цьому слід унеможливити підтоплення чи зсування генератора. Якщо інструкція передбачає наявність конструкцій для його захисту від кліматичних впливів, то вони мають бути виконані з негорючих матеріалів та забезпечувати необхідну вентиляцію та охолодження.

Окремо прописано норми щодо зберігання пального — в окремій господарській будівлі, індивідуальних гаражах, окремо розташованому господарському будинку на присадибній ділянці у ємностях відповідного призначення об'ємом до 40 л палива та 10 кг мастила. При цьому відстань до будинків має бути щонайменше 7 м.

На час воєнного стану або надзвичайної ситуації паливо можна розмістити у приміщеннях підприємства, якщо вони:

  • розташовані на першому поверсі поблизу зовнішніх стін із виходом безпосередньо назовні та не можуть бути суміжними з приміщеннями з наявними постійними робочими місцями (понад 5) та мають сполучення з евакуаційними шляхами;
  • відокремлені від інших приміщень протипожежними перегородками та протипожежними перекриттями (згідно з ДБН);
  • оздоблені негорючими матеріалами;
  • обладнані системами протипожежного захисту з виведенням сигналу пожежної сигналізації на пульт пожежного спостереження;
  • додатково забезпечені первинними засобами пожежогасіння (щонайменше двома порошковими вогнегасниками з масою заряду 5 кг);
  • обладнані природною припливно-витяжною вентиляцією;
  • мають температурний режим до 20° C.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
27661

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38368

Як розробити План евакуації при пожежі

У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
161073

Види первинних засобів пожежогасіння

Що належить до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
44569

Основні вимоги до шляхів евакуації

Дізнайтеся, що належить до основних шляхів евакуації та який порядок утримання шляхів евакуації, які існують вимоги до евакуаційних виходів, як їх позначати, яка має бути мінімальна ширина шляхів евакуації.
56566

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді