Постраждалих від війни працівників можуть прирівняти до учасників війни

У парламенті з'явився новий законопроєкт

Постраждалих від війни працівників можуть прирівняти до учасників війни

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (законопроєкт № 11367).

Як надати домедичну допомогу за контузії

Мета документа — забезпечити соціальний захист осіб, які постраждали й зазнали ушкодження здоров’я, стали особами з інвалідністю через бойові дії:

  • працівників підприємств (організацій, установ), посадових осіб органів місцевого самоврядування, працівників та державних службовців державних органів, органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів) під час виконання ними трудових обов’язків (далі — працівників);
  • членів сімей загиблих працівників.

Законопроєкт передбачає більш вагомі гарантії соціального захисту, ніж ті, що існують сьогодні. Чинні умови соціального захисту працівників, що зазнали ушкоджень здоров’я внаслідок бойових дій під час виконання ними трудових обов’язків, не дають змоги забезпечити належне лікування, відновлення втраченого здоров’я і працездатності.

З огляду на це документ пропонує внести зміни до статей 7, 9, 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII, а саме — віднести працівників:

  • до осіб з інвалідністю внаслідок війни — тих, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних внаслідок ракетних, артилерійських обстрілів, інших бойових дій під час виконання трудових обов’язків у період воєнного стану;
  • до учасників війни — тих, які під час виконання трудових обов’язків у період воєнного стану внаслідок ракетних, артилерійських обстрілів, інших бойових дій зазнали поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.

Членів сімей таких працівників законопроєкт пропонує віднести  до сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Якщо парламент прийме цей закон, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11825

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29396

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
39

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
46895

Засоби колективного захисту працівників

Залежно від характеру застосування засоби захисту працівників поділяють на засоби колективного захисту та засоби індивідуального захисту. У статті розповімо про види колективних засобів захисту залежно від їх призначення.
69624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді