Генератори на підприємстві: в уряді підготували зміни стосовно пального

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Наразі проєкт змін доступний для публічного обговорення

Генератори на підприємстві: в уряді підготували зміни стосовно пального

Мінекономіки оприлюднило проєкт урядової постанови, який пропонує внести зміни до постанови КМУ «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314.

Чи потрібна ліцензія, якщо підприємство зберігає пальне для генератора

Зміни передбачають дозволити суб'єктам господарювання збільшити об’єми пального, яке може зберігатись на одному об’єкті для обслуговування електрогенераторних установок.

Мета запропонованих змін — зменшити регуляторний тиск на суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність населення територій, на яких ведуться бойові дії або можливі бойові дії, і окупованих територій.

Проєкт постанови пропонує встановити, що в період воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування суб’єкти господарювання мають право зберігати без дозвільних документів і без реєстрації акцизного складу на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, пальне в обсязі до 10 000 л.

Нагадаємо, зараз на таких умовах дозволено зберігати до 2000 л.

Зберігати пальне в обсязі, що перевищує 10000 л, суб’єкти господарювання матимуть право на підставі декларації на його зберігання, яку безоплатно подаватимуть до територіальних органів ДПС.

Документ також пропонує визначити:

  • вимоги до декларації на зберігання пального, зокрема до відомостей, які вона має містити, і способу її подання;
  • відповідальність за зберігання пального за відсутності належним чином поданої декларації на зберігання пального.

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови протягом місяця можна надіслати за адресами:

Міністерство економіки України
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2
Тел. (044) 596-68-28
E-mail: [email protected] 

Державна регуляторна служба України
01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11
Тел. (044) 254-56-73, факс 254-43-93
E-mail: [email protected]

   

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59477

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
174708

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
110022

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
82058

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12555

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді