Мінекономіки оприлюднило проєкт урядової постанови, який пропонує внести зміни до постанови КМУ «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314.
Чи потрібна ліцензія, якщо підприємство зберігає пальне для генератора
Зміни передбачають дозволити суб'єктам господарювання збільшити об’єми пального, яке може зберігатись на одному об’єкті для обслуговування електрогенераторних установок.
Мета запропонованих змін — зменшити регуляторний тиск на суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність населення територій, на яких ведуться бойові дії або можливі бойові дії, і окупованих територій.
Проєкт постанови пропонує встановити, що в період воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування суб’єкти господарювання мають право зберігати без дозвільних документів і без реєстрації акцизного складу на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, пальне в обсязі до 10 000 л.
Нагадаємо, зараз на таких умовах дозволено зберігати до 2000 л.
Зберігати пальне в обсязі, що перевищує 10000 л, суб’єкти господарювання матимуть право на підставі декларації на його зберігання, яку безоплатно подаватимуть до територіальних органів ДПС.
Документ також пропонує визначити:
- вимоги до декларації на зберігання пального, зокрема до відомостей, які вона має містити, і способу її подання;
- відповідальність за зберігання пального за відсутності належним чином поданої декларації на зберігання пального.
Зауваження та пропозиції до проєкту постанови протягом місяця можна надіслати за адресами:
Міністерство економіки України | Державна регуляторна служба України 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 Тел. (044) 254-56-73, факс 254-43-93 E-mail: [email protected] |