Усі суб'єкти господарювання мають надати інформацію про себе Держпраці

Затверджені Міністерством економіки України Вимоги до суб’єктів господарювання, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, проводити (проводять) технічний огляд, експертне обстеження (технічне діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки набули чинності.
Діють нові вимоги до експертних організацій у сфері охорони праці
Відповідно, суб’єкти господарювання, які виконують експертизу стану охорони праці, мають надати Держпраці ([email protected]) інформацію про організацію та її відповідність вимогам. Зокрема, знадобляться такі дані:
- найменування та місцезнаходження юридичної особи;
- контактні дані;
- інформація щодо керівника;
- відповідність акредитації заявленим видам діяльності (враховуючи склад кваліфікованого персоналу та визначених сферою акредитації завдань).
У Держпраці порадили використовувати готову форму повідомлення для пришвидшення обробки інформації.
Якщо відомство отримає недостовірні відомості, інформацію про суб’єктів господарювання не оприлюднюватимуть. Про ті організації, що не відповідають Вимогам, повідомлятимуть національний орган з акредитації.
Джерело: Державна служба України з питань праці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.