Усі суб'єкти господарювання мають надати інформацію про себе Держпраці
Затверджені Міністерством економіки України Вимоги до суб’єктів господарювання, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, проводити (проводять) технічний огляд, експертне обстеження (технічне діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки набули чинності.
Діють нові вимоги до експертних організацій у сфері охорони праці
Відповідно, суб’єкти господарювання, які виконують експертизу стану охорони праці, мають надати Держпраці ([email protected]) інформацію про організацію та її відповідність вимогам. Зокрема, знадобляться такі дані:
- найменування та місцезнаходження юридичної особи;
- контактні дані;
- інформація щодо керівника;
- відповідність акредитації заявленим видам діяльності (враховуючи склад кваліфікованого персоналу та визначених сферою акредитації завдань).
У Держпраці порадили використовувати готову форму повідомлення для пришвидшення обробки інформації.
Якщо відомство отримає недостовірні відомості, інформацію про суб’єктів господарювання не оприлюднюватимуть. Про ті організації, що не відповідають Вимогам, повідомлятимуть національний орган з акредитації.
Джерело: Державна служба України з питань праці
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.