Усі суб'єкти господарювання мають надати інформацію про себе Держпраці

Затверджені Міністерством економіки України Вимоги до суб’єктів господарювання, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, проводити (проводять) технічний огляд, експертне обстеження (технічне діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки набули чинності.
Діють нові вимоги до експертних організацій у сфері охорони праці
Відповідно, суб’єкти господарювання, які виконують експертизу стану охорони праці, мають надати Держпраці ([email protected]) інформацію про організацію та її відповідність вимогам. Зокрема, знадобляться такі дані:
- найменування та місцезнаходження юридичної особи;
- контактні дані;
- інформація щодо керівника;
- відповідність акредитації заявленим видам діяльності (враховуючи склад кваліфікованого персоналу та визначених сферою акредитації завдань).
У Держпраці порадили використовувати готову форму повідомлення для пришвидшення обробки інформації.
Якщо відомство отримає недостовірні відомості, інформацію про суб’єктів господарювання не оприлюднюватимуть. Про ті організації, що не відповідають Вимогам, повідомлятимуть національний орган з акредитації.
Джерело: Державна служба України з питань праці
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.