Покарання за порушення комендантської години: які зміни схвалено у Раді?

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Законопроєкт отримав підтримку комітету ВР

image61

Комплексні перевірки — 2024: що врахувати підприємцям

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності (далі — Комітет) рекомендував Верховній Раді розглянути в другому читанні проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання деяких заходів правового режиму воєнного стану (законопроєкт № 10195).

Документ пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення (КпАП) новою статтею 210-2, яка передбачатиме адміністративну відповідальність за порушення:

  • заборони перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток чи посвідчень (комендантської години) — штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ);
  • порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану — штраф на посадових осіб, фізичних осіб — підприємців від 3000 до 6000 НМДГ.

Законопроєкт № 10195 також передбачає зміни:

  • до статей 221 та 255 КпАП — надати право складати протоколи за адміністративні правопорушення, передбачені частинами другою, третьою та четвертою статті 210-2 КпАП уповноваженим особам органів Національної поліції, а обов’язок розглядати відповідні справи покласти на районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (суддів);
  • до статті 222 КпАП — надати право органам Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 210-2 КпАП;
  • до статті 262 КпАП — надати право органам поліції провадити адміністративне затримання щодо порушників комендантської години;
  • до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII — наділити військові адміністрацій повноваженнями із встановлення на відповідній території режиму роботи суб’єктів господарювання.

Комітет пропонує Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому як Закон.

Слідкуйте за оновленнями системи «Експертус Охорони праці», щоб завжди бути в курсі подій.

Джерело: Офіційний вебпортал парламенту України 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44742

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21904

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77423

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78607

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді