Медогляди: порядок проведення буде оновлено

Зміни мають запровадити восени

image80

Інфостенд: Обов'язкові медогляди під час війни

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій втратить чинність. 

На сайті СПО об’єднань профспілок України розміщений проєкт наказу МОЗ «Про затвердження Порядку організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій».

Медогляди: порядок проведення буде оновлено Медичні огляди працівників: алгоритм дій від експерта

Цим документом МОЗ планує:

  • затвердити новий Порядок організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій (далі — Порядок);
  • визнати таким, що втратив чинність, Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок № 246);
  • привести нормативні акти щодо обов'язкових медоглядів працівників до міжнародних стандартів. 

Очікується, що наказ МОЗ набере чинності 1 листопада 2023 року. Відповідно, втратить чинність Порядок № 246.

Слідкуйте за оновленнями системи «Експертус Охорона праці» —  наші експерти проаналізують новий нормативний документ і нададуть роз'яснення.

Джерело: СПО об’єднань профспілок

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
143376

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
39933

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
46115

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
5013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді