Нова Інструкція з охорони праці під час механізованого заряджання вибухових речовин у підземних виробках

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.02.2014 № 122 затверджено нову Інструкцію з охорони праці під час механізованого заряджання вибухових речовин у підземних виробках (далі — Інструкція).

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.02.2014 № 122 затверджено нову Інструкцію з охорони праці під час механізованого заряджання вибухових речовин у підземних виробках (далі — Інструкція).

Ця Інструкція поширюється на суб’єктів господарювання (рудники, шахти тощо) незалежно від їх підпорядкованості та форми власності, які здійснюють механізоване заряджання емульсійними вибуховими речовинами шпурів, свердловин і камер та механізоване транспортування зарядними трубами сипких і водовмісних вибухових речовин під час експлуатації зарядного устаткування у підземних умовах.

Вимоги цієї Інструкції не поширюються на вугільні, гірничодобувні та сланцеві шахти, небезпечні за газом та (або) пилом.

До Інструкції увійшли такі розділи:

I. Загальні положення

II. Терміни та визначення понять

III. Загальні вимоги до зарядного устаткування

IV. Вимоги до підготовки та експлуатації зарядного устаткування

У додатку до Інструкції — Журнал технічного стану і обліку роботи зарядного устаткування.

Відповідно не застосовується на території України «Типовая инструкция по безопасности работ при механизированном заряжении взрывчатых веществ в подземных выработках», затверджена Державним комітетом з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості та гірничого нагляду при Раді Міністрів СРСР (Держгіртехнагляд СРСР) від 10.07.1979.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 15.04.2014 за № 422/25199, набирає чинності з дня опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21314

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14360

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді