Нова Інструкція з охорони праці під час механізованого заряджання вибухових речовин у підземних виробках

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.02.2014 № 122 затверджено нову Інструкцію з охорони праці під час механізованого заряджання вибухових речовин у підземних виробках (далі — Інструкція).

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.02.2014 № 122 затверджено нову Інструкцію з охорони праці під час механізованого заряджання вибухових речовин у підземних виробках (далі — Інструкція).

Ця Інструкція поширюється на суб’єктів господарювання (рудники, шахти тощо) незалежно від їх підпорядкованості та форми власності, які здійснюють механізоване заряджання емульсійними вибуховими речовинами шпурів, свердловин і камер та механізоване транспортування зарядними трубами сипких і водовмісних вибухових речовин під час експлуатації зарядного устаткування у підземних умовах.

Вимоги цієї Інструкції не поширюються на вугільні, гірничодобувні та сланцеві шахти, небезпечні за газом та (або) пилом.

До Інструкції увійшли такі розділи:

I. Загальні положення

II. Терміни та визначення понять

III. Загальні вимоги до зарядного устаткування

IV. Вимоги до підготовки та експлуатації зарядного устаткування

У додатку до Інструкції — Журнал технічного стану і обліку роботи зарядного устаткування.

Відповідно не застосовується на території України «Типовая инструкция по безопасности работ при механизированном заряжении взрывчатых веществ в подземных выработках», затверджена Державним комітетом з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості та гірничого нагляду при Раді Міністрів СРСР (Держгіртехнагляд СРСР) від 10.07.1979.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 15.04.2014 за № 422/25199, набирає чинності з дня опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
11

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23674

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10539

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді