Отримати дозвільні документи стане простіше

Законом України від 13.05.2014 № 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Законом України від 13.05.2014 № 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Зокрема, змінами передбачено, що прийняття від суб’єкта господарювання заяви про отримання (переоформлення, отримання дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру здійснюється державним адміністратором виключно у дозвільному центрі.

Відповідну заяву або декларацію суб’єкт господарювання подає в паперовій формі особисто, через уповноважену ним особу, надсилає поштою або у випадках, передбачених законом, — в електронній формі за допомогою засобів телекомунікацій (електронною поштою або через Єдиний державний портал адміністративних послуг).

Державний адміністратор реєструє заяву та документи, що додаються до неї, формує дозвільну справу і протягом наступного робочого дня передає заяву та документи дозвільному органу. Останній протягом не більше як 10 робочих днів з дня отримання заяви, оформляє відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення про відмову.

Крім того, державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від дозвільного органу відповідного документа дозвільного характеру (або письмового повідомлення про відмову) повідомляє підприємцю про час та місце видачі йому цього документа дозвільного характеру.

Суб’єкт господарювання, як і раніше, має право на здійснення певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру. При цьому тепер уточнено, що реєстрацію декларацій дозвільний орган здійснює на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня отримання декларації.

Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді