Отримати дозвільні документи стане простіше

Законом України від 13.05.2014 № 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Законом України від 13.05.2014 № 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Зокрема, змінами передбачено, що прийняття від суб’єкта господарювання заяви про отримання (переоформлення, отримання дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру здійснюється державним адміністратором виключно у дозвільному центрі.

Відповідну заяву або декларацію суб’єкт господарювання подає в паперовій формі особисто, через уповноважену ним особу, надсилає поштою або у випадках, передбачених законом, — в електронній формі за допомогою засобів телекомунікацій (електронною поштою або через Єдиний державний портал адміністративних послуг).

Державний адміністратор реєструє заяву та документи, що додаються до неї, формує дозвільну справу і протягом наступного робочого дня передає заяву та документи дозвільному органу. Останній протягом не більше як 10 робочих днів з дня отримання заяви, оформляє відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення про відмову.

Крім того, державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від дозвільного органу відповідного документа дозвільного характеру (або письмового повідомлення про відмову) повідомляє підприємцю про час та місце видачі йому цього документа дозвільного характеру.

Суб’єкт господарювання, як і раніше, має право на здійснення певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру. При цьому тепер уточнено, що реєстрацію декларацій дозвільний орган здійснює на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня отримання декларації.

Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108361

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді