тест 3

Законом України від 13.05.2014 N 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Законом України від 13.05.2014 N 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Зокрема, змінами передбачено, що прийняття від суб’єкта господарювання заяви про отримання (переоформлення, отримання дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру здійснюється державним адміністратором виключно у дозвільному центрі.

Відповідну заяву або декларацію суб’єкт господарювання подає в паперовій формі особисто, через уповноважену ним особу, надсилає поштою або у випадках, передбачених законом, — в електронній формі за допомогою засобів телекомунікацій (електронною поштою або через Єдиний державний портал адміністративних послуг).

Державний адміністратор реєструє заяву та документи, що додаються до неї, формує дозвільну справу і протягом наступного робочого дня передає заяву та документи дозвільному органу. Останній протягом не більше як 10 робочих днів з дня отримання заяви, оформляє відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення про відмову.

Крім того, державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від дозвільного органу відповідного документа дозвільного характеру (або письмового повідомлення про відмову) повідомляє підприємцю про час та місце видачі йому цього документа дозвільного характеру.

Суб’єкт господарювання, як і раніше, має право на здійснення певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру. При цьому тепер уточнено, що реєстрацію декларацій дозвільний орган здійснює на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня отримання декларації.

Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
11

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23674

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10538

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді