тест 3

Законом України від 13.05.2014 N 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Законом України від 13.05.2014 N 1252-VII вдосконалено процедуру видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Зокрема, змінами передбачено, що прийняття від суб’єкта господарювання заяви про отримання (переоформлення, отримання дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру здійснюється державним адміністратором виключно у дозвільному центрі.

Відповідну заяву або декларацію суб’єкт господарювання подає в паперовій формі особисто, через уповноважену ним особу, надсилає поштою або у випадках, передбачених законом, — в електронній формі за допомогою засобів телекомунікацій (електронною поштою або через Єдиний державний портал адміністративних послуг).

Державний адміністратор реєструє заяву та документи, що додаються до неї, формує дозвільну справу і протягом наступного робочого дня передає заяву та документи дозвільному органу. Останній протягом не більше як 10 робочих днів з дня отримання заяви, оформляє відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення про відмову.

Крім того, державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від дозвільного органу відповідного документа дозвільного характеру (або письмового повідомлення про відмову) повідомляє підприємцю про час та місце видачі йому цього документа дозвільного характеру.

Суб’єкт господарювання, як і раніше, має право на здійснення певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру. При цьому тепер уточнено, що реєстрацію декларацій дозвільний орган здійснює на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня отримання декларації.

Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38087

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15329

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді