Робота держслужбовців під час воєнного стану
Мінекономіки розробило проєкт постанови КМУ «Деякі питання роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій» і надало його на розгляд Федерації профспілок.
Документ передбачає визнати такими, що втратили чинність:
- постанову КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 № 245 (далі — Постанова № 245);
- наказ Мінпраці, Мінюсту та Мінфіну «Про затвердження положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.93 № 43.
Проєкт постанови розмістила на своєму сайті Федерація професійних спілок України (ФСПУ).
Із 19 липня 2022 року у статті 102-1 КЗпП «Оплата праці за сумісництвом» відсутня норма, за якою умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначає КМУ. Її скасував Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-ІХ (далі — Закон № 2352).
Як працює інженер з охорони праці за сумісництвом
Тому Уряд приводить підзаконні нормативні акти у відповідність до цього Закону.
- Чи може сумісник працювати на держпідприємстві понад чотири години
- Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці
- Чи можна запровадити дистанційну роботу без трудового договору на період воєнного стану
- Чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно
ПОРАДА
Правомірність роботи за сумісництвом на державному підприємстві визначайте відповідно до Постанови № 245, допоки КМУ не скасує її.
Джерело: ФПСУ
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці