Відповісти однозначно на запитання щодо організації робочого місця вальцювальника стана холодного прокату труб дуже важко, оскільки його умови праці залежать від багатьох складових. Важливо знати, яке технологічне устаткування на підприємстві, з якими технологічними процесами пов’язаний конкретний прокат тощо. Так, організація процесу холодного прокату труб залежить від виду кінцевої продукції, розмірів (довжини труби і діаметру), способу зварювання труб тощо.
Щодо професії «Вальцювальник стана холодного прокату труб» з урахуванням його професійних обов’язків, устаткування, на якому здійснюється прокат, говорити можна, скоріш за все, про робочу зону, а не робоче місце.
Під час організації робочого місця/робочої зони вальцювальника стана холодного прокату труб для забезпечення санітарних вимог щодо охорони здоров’я працівників мають бути дотримані, зокрема, вимоги до організації повітрообміну, виробничого мікроклімату, штучного освітлення, захисту від шуму та вібрації, санітарного контролю за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони.
У трубному виробництві на працівників можуть впливати велика кількість шкідливих факторів (тверді і газоподібні токсичні речовини, випромінювання в оптичному діапазоні, теплове (інфрачервоне) випромінювання виробів трубного виробництва, іскри, ультразвук, шум, локальна вібрація, напруга в електричному колі, іонізація повітря робочої зони, статичне навантаження), тому велике значення має оснащення технологічного устаткування всіма засобами безпеки, а також дотримання вимог нормативних актів.
Вальцювальника стана холодного прокату труб забезпечують спецодягом, спецвзуттям та ЗІЗ, перелік яких встановлюється колективним (трудовим) договором підприємства з урахуванням зазначених Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам металургійної промисловості, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.08.2008 № 187.
Читайте повну версію статті «Організація робочого місця вальцювальника стана холодного прокату труб» у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014.