Міністерство інфраструктури України роз’яснило питання щодо перевезення вантажів за допомогою легкового автомобіля

У листі Міністерства інфраструктури України від 30.09.2013 № 11094/25/10-13 зазначено, що водій юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, повинен мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж

Міністерство інфраструктури у листі від 30.09.2013 р. N 11094/25/10-13 надало роз’яснення щодо перевезення вантажів за допомогою легкового автомобіля.

У листі зазначено, що легкові автомобілі відповідно до постанови КМУ від 22.12.2010 № 1166 «Про єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються» та ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання» належать до колісних транспортних засобів категорії М.

У ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» виділено «легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів», у п. 31.4.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306, — «легкові автомобілі та їхні модифікації для перевезення вантажів».

Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 17.08.2012 № 521 «Про затвердження Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання та Порядку ведення реєстру сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання і виданих виробниками сертифікатів відповідності транспортних засобів або обладнання» класифікація КТЗ категорії М1 за типом кузова включає підкатегорію АС — універсал, що має закритий кузов з жорстким дахом, виконаний для перевезення як пасажирів, так і вантажів.

Проте перевезення вантажу у такому автомобілі є можливим за наявності засобів кріплення вантажу, які виключать можливість травмування пасажирів внаслідок зміщення вантажу.

Відповідно до Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого постановою КМУ від 25.02.2009 №  207, водій юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, повинен мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
649

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді