Міністерство інфраструктури України роз’яснило питання щодо перевезення вантажів за допомогою легкового автомобіля

У листі Міністерства інфраструктури України від 30.09.2013 № 11094/25/10-13 зазначено, що водій юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, повинен мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж

Міністерство інфраструктури у листі від 30.09.2013 р. N 11094/25/10-13 надало роз’яснення щодо перевезення вантажів за допомогою легкового автомобіля.

У листі зазначено, що легкові автомобілі відповідно до постанови КМУ від 22.12.2010 № 1166 «Про єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються» та ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання» належать до колісних транспортних засобів категорії М.

У ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» виділено «легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів», у п. 31.4.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306, — «легкові автомобілі та їхні модифікації для перевезення вантажів».

Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 17.08.2012 № 521 «Про затвердження Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання та Порядку ведення реєстру сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання і виданих виробниками сертифікатів відповідності транспортних засобів або обладнання» класифікація КТЗ категорії М1 за типом кузова включає підкатегорію АС — універсал, що має закритий кузов з жорстким дахом, виконаний для перевезення як пасажирів, так і вантажів.

Проте перевезення вантажу у такому автомобілі є можливим за наявності засобів кріплення вантажу, які виключать можливість травмування пасажирів внаслідок зміщення вантажу.

Відповідно до Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого постановою КМУ від 25.02.2009 №  207, водій юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, повинен мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
22

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23684

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10547

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді