Перший заступник Головного державного санітарного лікаря України видав постанову від 22.09.2014 № 13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій»
Перший заступник Головного державного санітарного лікаря України видав постанову від 22.09.2014 № 13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій».
З метою ефективної протидії поширення грипу та ГРВІ серед населення та координації діяльності органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ з питань проведення профілактичних заходів, керуючись статтею 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», необхідно забезпечити санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій.
Так, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності повинні:
- розглянути питання щодо своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників, у т. ч. військовослужбовців;
- організувати роботу в зимовий період 2014-2015 років щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечення працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву і прийому їжі;
- проводити необхідні протиепідемічні заходи у разі ускладнення епідемічної ситуації.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець