Наказом Управління державної охорони України від 16.12.2003 № 65 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків в Управлінні державної охорони України.
Згідно із змінами до переліку випадків, коли за висновками роботи комісії складається акт за формою Н-1 про нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями під час виконання службових обов’язків та обов’язків військової служби, у тому числі при перебуванні у відрядженнях, внесено також і прямування на службу або зі служби.
Порядок доповнено положеннями, згідно з якими розслідування нещасних випадків, які не пов’язані з виконанням обов’язків військової служби, зі смертельним наслідком, групових нещасних випадків у разі смерті хоча б одного з потерпілих, нещасних випадків, пов’язаних із заподіянням тілесних ушкоджень іншою особою, а також нещасних випадків, які сталися внаслідок контакту зі зброєю, боєприпасами та вибуховими матеріалами або дорожньо-транспортної пригоди, проводяться органом досудового розслідування.
Не проводяться розслідування нещасних випадків природної смерті, смерті від загального захворювання або самогубства, що підтверджено висновками судово-медичної експертизи та/або відповідною постановою про закриття кримінального провадження.
В УДО України проведення розслідування нещасного випадку організовується після підтвердження факту ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку, який встановлює і засвідчує заклад охорони здоров’я. Документом, який підтверджує ушкодження здоров’я особи, є листок непрацездатності чи довідка закладу охорони здоров’я. Організація контролю за відповідними листками непрацездатності чи довідками закладу охорони здоров’я, які підтверджують факт ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку, покладається на Медичну службу УДО України.
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 29.12.2014 за № 1651/26428.