Уряд постановою від 13.03.2022 № 269 вніс зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Працівники, які залишили місця активних бойових дій після 24 лютого 2022 року, можуть отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Домедична допомога для цивільних осіб
У період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64, працівники, які покинули свої домівки через вторгнення російських військ на територію нашої країни, можуть звернутися у сільську, селищну, міську раду або ЦНАП за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Згодом таку заяву можна буде подати через портал Дія та побачити довідку у мобільному застосунку.
Отримати довідку можуть ті працівники, які після введення воєнного стану переїхали з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії. Перелік таких регіонів затверджений розпорядженням КМУ «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка» від 06.03.2022 № 204.
Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
Відповідні зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 № 509 визначає постанова КМУ від 13.03.2022 № 269.
Олена Петровська
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.