Змінено порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Уряд постановою від 13.03.2022 № 269 вніс зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Змінено порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Працівники, які залишили місця активних бойових дій після 24 лютого 2022 року, можуть отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Домедична допомога для цивільних осіб

У період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64, працівники, які покинули свої домівки через вторгнення російських військ на територію нашої країни, можуть звернутися у сільську, селищну, міську раду або ЦНАП за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Згодом таку заяву можна буде подати через портал Дія та побачити довідку у мобільному застосунку.

Отримати довідку можуть ті працівники, які після введення воєнного стану переїхали з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії. Перелік таких регіонів затверджений розпорядженням КМУ «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка» від 06.03.2022 № 204.

Змінено порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Відповідні зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 № 509 визначає постанова КМУ від 13.03.2022 № 269.

Олена Петровська
За матеріалами Урядового порталу

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
648

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді