Максимальний розмір стягнення становитиме майже шість тисяч гривень. Крім того, новий закон реформує порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері дотримання норм та вимог пожежної безпеки.

Парламент у другому читанні проголосував за закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж» (законопроект № 3755).
Документ вносить зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України (ст. 95-1, 120, 175, 175-2, 188-16, 188-20, 223, 224, 240, 255). Зокрема, розмір штрафів збільшено більш ніж у 30 разів.
Як організувати інструктажі з пожежної безпеки
Так, штраф за порушення встановлених на залізничному, морському і річковому транспорті правил пожежної безпеки становитиме до 3400 грн замість 119 грн для громадян та до 5100 грн замість 170 грн для посадових осіб.
Порушення встановлених на повітряному транспорті правил пожежної безпеки каратиметься накладанням штрафу розміром до 4250 грн або 5950 грн замість 119 грн та 170 грн відповідно.
Збільшено покарання за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням. Максимальний штраф становитиме 5100 грн.
Наразі закон готується на підпис голові Верховної Ради та Президентові України.
Джерело: Офіційний вебпортал парламенту України
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?