За даними Державної служби України з питань праці за лютий 2016 року на підприємствах України смертельно травмовано 23 особи
За даними Державної служби України з питань праці за лютий 2016 року на підприємствах України смертельно травмовано 23 особи. Для порівняння — за лютий 2015 року смертельно травмовано 30 осіб (зменшення на 23%).
У період з 22 по 28 лютого на підприємствах України смертельно травмовано 6 осіб (по 1 особі на підприємствах Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської та Сумської областей).
Випадки травмування сталися:
- у соціально-культурній сфері (2 особи);
- у гірничорудній промисловості, металургії, на підприємстві транспорту, в агропромисловому комплексі (по 1-й особі).
За даними оперативного обліку, з початку року на підприємствах України смертельно травмовано 50 осіб. За аналогічний період 2015 року смертельно травмовано 59 осіб (зменшення на 15%).
Основні причини нещасних випадків:
- дорожньо-транспортна пригода та наїзд транспортного засобу (17 осіб);
- падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, ґрунту (7 осіб);
- падіння потерпілого (9 осіб);
- дія предметів та деталей, що рухаються (7 особи);
- дія шкідливих та токсичних речовин (3 особи).
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.