Здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю. Доповідь Голови Держпраці

У доповіді про перевірки Держпраці, а також інші нововведення у системі контролю за дотриманням законодавства про працю, Голова Держпраці Роман Чернега зробив акцент на окремих нюансах інспекційних перевірок. Вони визначаються у проекті відповідного порядку проведення нагляду з боку держави за дотриманням законодавства. Доповідь Голови Держпраці проводилася під час Всеукраїнського форуму Асоціації адвокатів України.

В контексті децентралізації ролі органів держвлади деякі повноваження Держпраці передаються органам місцевої влади. Згаданий вище порядок буде встановлювати спільний процес контролю для них та інспекторів праці.

Перевірки Держпраці

На доповіді була висвітлена суть невиїзного та виїзного інспектування. Форма невиїзної перевірки отримала позитивні відгуки від самих роботодавців, так як даний вид інспектування може бути проведений лише за їх згоди. Це дозволяє приймати рішення самостійно та обирати бажану форму проведення контролю.

Серед присутніх учасників форуму, що цікавилися нововведеннями «назустріч бізнесу» були присутні адвокати різноманітних приватних та відомчих організацій України. Новації порядку несуть в собі змогу проведення аналізу щодо стану дотримання законодавства в умовах підприємства на прохання роботодавця. Він вправі ініціювати здійснення інформаційних та роз’яснювальних інспекцій з питань відповідності законодавчим вимогам.

Штрафні санкції

Певні санкції застосовуються до роботодавця у разі, якщо він знав про порушення на підприємстві та був попереджений про це, але не здійснив заходів щодо їх усунення.

Невідкладне застосування санкцій передбачається при використанні праці без наявності трудового договору, та порушеннях з приводу нарахувань мінімальної заробітної плати.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1647

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91223

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45654

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49658