Роботодавці Дніпропетровщини оштрафовані на 393 тис. грн за порушення законодавства про працю

Головне управління Держпраці у дніпропетровській області повідомило про результати перевірок суб’єктів господарювання за 2016 рік: підприємства оштрафовані на 393 тис. грн за порушення законодавства про працю.

«Впродовж 2016 року фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області під час проведення планових та позапланових заходів зі здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю виявили близько 30 незаконно звільнених протягом березня-травня 2015 року працівників, які були призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом. До них суб’єкти господарювання та роботодавці не дотримали встановлених законом гарантій та пільг як працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

За результатами розгляду справ про порушення законодавства про працю та зайнятість населення, уповноважені посадові особи Головного управління Держпраці до суб’єктів господарювання та роботодавців відповідно до ст.265 КЗпП України застосували фінансові санкції на суму 393000 грн., з яких лише на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у липні 2016 року накладено штраф у розмірі 29000 грн., а також штраф у розмірі 277500 грн. за 21-го незаконно звільненого за період березень-травень 2015 року військовослужбовця.

Деякі підприємці, після проведення фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області позапланових перевірок за додержанням законодавства про працю, самостійно усунули порушення щодо військовослужбовців строкової служби та добровільно сплатили штрафні санкції» – прес-служба Держпраці.


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1932

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
102117

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45872

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50244