МОЗ: як організувати медичні огляди водіїв

Якщо на підприємстві планують організувати проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медоглядів водіїв своїми силами, — потрібно отримати ліцензію на медичну практику. Про це зазначають фахівці Міністерства охорони здоров’я.

Аби забезпечити медичною допомогою працівників, організувати проведення передрейсових та післярейсових оглядів водіїв підприємства можуть:

  • укласти договір з амбулаторно-поліклінічним закладом, що має ліцензію, згідно з яким відповідні послуги надаватимуться відокремленим структурним підрозділом амбулаторно-поліклінічного закладу;
  • відкрити на своїй території медичні кабінети фізосіб — підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики;
  • отримати ліцензію та відкрити на підставі власного розпорядчого документа медичний кабінет без утворення медичного закладу.

Також МОЗ наголошує, що медичні працівники, які обслуговують транспортні підприємства, мають володіти методикою проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів. Адже, окрім загальної діагностики стану здоров’я водія, медпрацівник має провести ще й обстеження на предмет перебування особи у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
122639

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
15646

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
33059