З виробами, що обробляли методом лудіння, люди зустрічаються повсякденно. Це предмети кухонного начиння: столові прилади, посуд, консервні банки та інші вироби, пов’язані з тривалим зберіганням і транспортуванням харчових продуктів. У статті зорієнтуємо про необхідні документи з екології.
Луді́ння (лу́дження) — покриття металевих предметів (переважно, сталевих і мідних) шаром олова методом напилювання, електролізу або зануренням у розплавлене олово; захищає від корозії. Технологічний процес паяння складається з наступних операцій: підготовки поверхонь деталей, покриття поверхонь, що спаюються, флюсом, лудіння поверхонь, паяння.
Типовий технологічний процес з лудіння та пайки супроводжується
виділенням забруднюючих речовин, таких як аерозолі свинцю, каніфоль та спирт етиловий. Згідно з законом України
«Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-XII викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря можуть здійснюватися лише після отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі – Дозвіл на викиди). Дозвіл на викиди є документом дозвільного характеру у сфері охорони атмосферного повітря, який надає право суб’єктам господарювання експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферу забруднюючі речовини або їх суміші.
Порядок проведення робіт, пов’язаних з отриманням дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами регламентовано
постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи» від 13 березня 2002 р. № 302 (далі - Порядок № 302).
Процедура отримання дозволу: етапи
- Визначення необхідності взяття об’єкта на державний облік у галузі охорони атмосферного повітря проводять відповідно до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженої Наказом Мінекології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177.
- Підготовку документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проводять відповідно до Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, затвердженої Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27 червня 2023 року № 448.
- Інформування громадськості про намір одержати дозвіл на викиди, відповідно до вимог Порядку №302.