Зберігання зерна: пам'ятайте про охорону праці

755

Запитання

Чи регулюється нормативно процес зберіганні зернових?

Відповідь

image56

Охорона праці у сільськогосподарському виробництві

Роботу будь-яких виробників сільськогосподарської продукції регулюють Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.02-18).

Цей нормативний документ закріплює вимоги не лише до вирощування та збирання, а й до первинної обробки сільськогосподарських культур, до вантажно-розвантажувальних робіт та до транспортування збіжжя.

Радимо зосередити свою увагу на дотриманні таких правил:

  • приміщення та майданчики для післязбиральної доробки зерна мають відповідати нормам санітарним, будівельним нормам та нормам технологічного проєктування;
  • приміщення зерносховищ повинні мати окремі спеціальні відділення для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна та мають бути оснащені системою аспірації і протипожежним інвентарем;
  • технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів спеціалізованих насіннєочисних підприємств, цехів і дільниць має відповідати вимогам експлуатаційної документації;
  • сигналізація (візуальна та звукова) повинна бути надійною та зрозумілою як у світлий, так і в темний час;
  • потрібно відключати напругу під час технічного обслуговування зерноочисних машин й обладнання (на рубильниках потрібно розмістити плакати «Не вмикати! Працюють люди»).
  • потрібно встановити захисні огородження (без цього експлуатація машин заборонена).

Також нагадуємо про необхідність проведення інструктажів з охорони праці перед початком робіт. При цьому слід врахувати специфіку зернової культури, погодні умови та стан технічних засобів.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844