Робота з деревообробним обладнанням

1019

Запитання

Чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію деревообробного обладнання?

Відповідь

Законодавство не вимагає отримувати дозвіл на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, а також подавати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зокрема деревообробного обладнання. Підстава — Зміни, що вносяться до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджені постановою КМУ від 03.03.2020 № 207.

Робота з деревообробним обладнанням

Перелік видів робіт підвищеної небезпеки

Водночас працівники, задіяні на обслуговуванні деревообробних верстатів, повинні проходити спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці (як під час прийняття на роботу, так і щорічно протягом роботи). Підстава — Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Перелік робіт з підвищеною небезпекою, затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

Окрім цього, працівники, яких допускають до робіт у виробничих процесах деревообробної промисловості, повинні мати відповідну професійну підготовку та відповідати фізіологічним і психофізіологічним особливостям робіт, які вони виконують. На це вказує пункт 7.4.1 Правил охорони праці в деревообробній промисловості, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 № 20.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті
87946

Безпека праці при звалюванні дерев

Під час звалювання дерев дуже важливо дотримуватися визначеної у законодавстві послідовності дій. Про те, як безпечно організувати роботи з видалення дерев і які нормативні документи визначають ці вимоги — далі у статті.
3969

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
27575