Декларація відповідності та продовження дозволів

402

Запитання

На роботи підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання отримано дозволи. Згідно зі змінами до Переліків у Порядку № 1107, роботи, які виконують на підприємстві, та обладнання, що експлуатують, переведені з дозвільної системи в декларативну. Чи можна подати заяву на продовження дії дозволів, якщо за період їх дії їхні умови не порушували?

Відповідь

Чинне законодавство визначає, що після закінчення строку дії дозволу потрібно оформити декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Як ідентифікувати та декларувати об’єкти підвищеної небезпеки

Підстава — пункт 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Але візьміть до уваги, що дію документів дозвільного характеру, строк дії яких закінчується у період дії карантину або обмежувальних карантинних заходів, продовжено на період карантину та обмежувальних заходів ще на три місяці з дня його/їх закінчення. На це вказує пункт 2-1 статті 11 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3620

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80773

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
4232

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11247

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
113741