Роботи на дахах будівель: нормативна база та навчання працівників

669
Автор

Шевчук Леонід

викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», Фастів

Запитання

Згідно з яким НПАОП мають пройти навчання працівники, які виконують роботи на дахах будівель?

Відповідь

Працівники, які мають виконувати роботи на дахах будівель, пройшли навчання згідно з Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті, затвердженими наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07). Але служба охорони праці підприємства-замовника наполягає на тому, що вони мають бути навчені відповідно до пункту 99 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-8.24-05). Згідно з яким НПАОП мають пройти навчання працівники, які виконують роботи на дахах будівель?

Типові порушення під час робіт на висоті: як уникнути біди?

Працівники, яких залучають до робіт підвищеної небезпеки та таких, де є потреба в професійному доборі, повинні щорічно проходити спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці. Так зобов’язує стаття 18 Закону про охорону праці.

Працівники, яких залучають до робіт на дахах будівель, мають пройти навчання і перевірку знань не за програмою НПАОП 0.00-1.15-07, а за програмою спеціального навчання «Роботи з ремонту, фарбування, очистки від снігу та пилу дахів будівель за відсутності огорож» відповідно до пункту 99 НПАОП 0.00-8.24-05. Ця програма має базуватися на вимогах НПАОП 0.00-1.15-07 і відповідних інструкцій з охорони праці суб’єкта господарювання.

У протоколі з перевірки знань і в посвідченнях працівників має бути запис про проходження спеціального навчання і перевірки знань безпечних методів роботи з ремонту, фарбування, очистки від снігу та пилу дахів будівель за відсутності огорож.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80768

Запобіжний пояс для проведення робіт на висоті

Важливо не лише забезпечити працівників, які виконують роботи на висоті, запобіжними поясами, а й подбати про правильну експлуатацію цих засобів захисту. Адже лише за такої умови вони допоможуть зберегти життя та здоров’я працівників.
24587

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві

Під час зведення будівельних об’єктів інженер з ОП на будівництві повинен вжити заходи для запобігання впливу на працівників та сторонніх осіб небезпечних і шкідливих виробничих факторів. Детальніше про обов’язки інженера з охорони праці на будівництві — у статті.
7451

Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту

Падіння з висоти часто призводить до втрати працездатності, тяжких проблем зі здоров’ям і навіть до травм, несумісних із життям. Саме тому важливо подбати про захист від падіння з висоти і засоби індивідуального захисту від падіння з висоти.
14324