Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення?

1133

Запитання

Під час інспекційного відвідування або невиїзного інспектування фахівці Держпраці виявили порушення законодавства про працю. Посадові особи об’єкта відвідування негайно відреагували й усунули його ще під час перевірки. Чи потрібно платити штраф у такому випадку підприємству?

Відповідь

Складення акта інспекційного відвідування, припису та прийняття рішень за результатами перевірки регламентує Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Що перевіряє інспектор Держпраці

У нормативному документі виокремлено лише один тип порушень, у випадку яких заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування. Це використання праці неоформлених працівників (п. 25 Порядку).

Зазначимо, згідно з КУпАП, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн).

Водночас оскаржити припис Держпраці або вимогу інспектора праці можна (відповідно у десятиденний або одноденний строк з дати їх отримання) до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці. Їхнє рішення, своєю чергою, можна оскаржити до Голови або заступника Голови Держпраці.

Подання в установлений строк скарги тимчасово припиняє виконання припису або вимоги інспектора праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18418

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
57568

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102262

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
22060

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
27101