Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення?

1457

Запитання

Під час інспекційного відвідування або невиїзного інспектування фахівці Держпраці виявили порушення законодавства про працю. Посадові особи об’єкта відвідування негайно відреагували й усунули його ще під час перевірки. Чи потрібно платити штраф у такому випадку підприємству?

Відповідь

Складення акта інспекційного відвідування, припису та прийняття рішень за результатами перевірки регламентує Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Що перевіряє інспектор Держпраці

У нормативному документі виокремлено лише один тип порушень, у випадку яких заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування. Це використання праці неоформлених працівників (п. 25 Порядку).

Зазначимо, згідно з КУпАП, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн).

Водночас оскаржити припис Держпраці або вимогу інспектора праці можна (відповідно у десятиденний або одноденний строк з дати їх отримання) до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці. Їхнє рішення, своєю чергою, можна оскаржити до Голови або заступника Голови Держпраці.

Подання в установлений строк скарги тимчасово припиняє виконання припису або вимоги інспектора праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59672

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22073

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21645

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
738

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65884