Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення?

989

Запитання

Під час інспекційного відвідування або невиїзного інспектування фахівці Держпраці виявили порушення законодавства про працю. Посадові особи об’єкта відвідування негайно відреагували й усунули його ще під час перевірки. Чи потрібно платити штраф у такому випадку підприємству?

Відповідь

Складення акта інспекційного відвідування, припису та прийняття рішень за результатами перевірки регламентує Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Що перевіряє інспектор Держпраці

У нормативному документі виокремлено лише один тип порушень, у випадку яких заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування. Це використання праці неоформлених працівників (п. 25 Порядку).

Зазначимо, згідно з КУпАП, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн).

Водночас оскаржити припис Держпраці або вимогу інспектора праці можна (відповідно у десятиденний або одноденний строк з дати їх отримання) до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці. Їхнє рішення, своєю чергою, можна оскаржити до Голови або заступника Голови Держпраці.

Подання в установлений строк скарги тимчасово припиняє виконання припису або вимоги інспектора праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1908

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101670

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45839

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50177