Правила проведення інструктажів працівникам, які перебувають на віддалених об’єктах

724

Запитання

Як проводити інструктажі працівникам, що працюють на віддалених об’єктах та живуть у різних куточках країни?

Відповідь


Працівники підрядної організації, які працюють на віддалених об’єктах, мають проходити інструктаж з охорони праці відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, розробленого та затвердженого підрядною організацією відповідно до пункту 3.2Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держпраці від 26.01.2005№ 15 (далі — Типове положення). Документ має також встановити порядок проведення інструктажів з охорони праці з урахуванням специфіки роботи підприємства.

Інструктажі з охорони праці під час дистанційної роботи

Відповідно до розділу VIII Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Мінсоцполітики від 23.06.2017 № 1050, підрядник під час виконання робіт на будівельному майданчику зобов’язаний забезпечити виконання нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема проводити інструктажі з охорони праці.

Таким чином, вступний інструктаж з охорони праці проводить спеціаліст служби охорони праці або особа, на яку покладені ці обов’язки наказом (розпорядженням), коли:

  • працівник приїздить в офіс під час оформлення на роботу;
  • спеціаліст СОП приїздить на місце розташування працівників, що працюють віддалено.

Про те, що працівник пройшов вступний інструктаж, спеціаліст СОП робить запис у журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.

Первинний інструктаж з працівником проводить до початку роботи на робочому місці безпосередній керівник робіт (особа, якій підпорядковані монтажники), який представляє на будівництві підрядну організацію. Він організує виконання робіт на будівельному майданчику, коли визначено обсяг і місце роботи й працівник повинен приступити до роботи.

Безпосередній керівник робіт веде журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці та проводить повторний інструктаж.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
76906

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
131846

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
787

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
178518

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12804