Тематичний план та програма первинного інструктажу у підрозділах

3699

Запитання

Чи потрібно в кожному підрозділі підприємства мати окремий тематичний план і програму первинного інструктажу на кожну професію?

Відповідь

Як організувати навчання та інструктажі з охорони праці, визначає Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнпраці від 26.01.2005 № 15; НПАОП 0.00–4.12-05 (далі — Типове положення № 15).

У Типовому положенні № 15 немає вимоги розробити та включити до Положення про навчання з питань охорони праці підприємства тематичний план і програму первинного інструктажу. Тому розробляти такі документи для підрозділів не потрібно.

Натомість повторний інструктаж проводять на робочому місці індивідуально з кожним працівником або групою працівників, які виконують однотипні роботи, за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу (п. 6.5 Типового положення № 15). Тобто підприємство має розробити і затвердити Перелік питань первинного та повторного інструктажів (далі — Перелік). Цей Перелік потрібно видати кожному підрозділу разом із Переліком інструкцій з охорони праці, що діють у конкретному підрозділі, та відповідними інструкціями.

Для проведення вступного інструктажу з питань охорони праці роботодавець має розробити та затвердити Програму та тривалість вступного інструктажу (п. 6.3 Типового положення № 15).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
77729

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
132599

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
945

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179778

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12923