Первинний інструктаж позаштатному працівнику: проводити чи ні

502

Запитання

Чи має право кадровик не проводити первинний інструктаж своєму підлеглому (секретарю), якщо він не в штаті підприємства?

Відповідь

Кадровик не має права так учинити. Оскільки мова йде про працівника іншого підприємства, який є відрядженим працівником, то з ним мають провести вступний і первинний інструктажі (п. 6.3 та п. 6.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держпраці від 26.01.2005№ 15; далі — Типове положення).

Програма первинного інструктажу на робочому місці ✔️ Зразок

Із працівниками, відрядженими з іншого підприємства (охоронники, водії тощо), за весь час перебування на тому підприємстві, до якого вони відряджені для роботи, мають проводити й інші види інструктажів, зокрема повторний і позаплановий (п. 6.5 та п. 6.6 Типового положення).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
76995

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
131922

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
799

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
178591

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12815